english
English
espanol
Espanol
polski
Polski
 

MLS Systems - Zginanie i formowanie metli

Maszyny i urządzenia do zginania metali wykonane na zamówienie


MLS Systems wybudował wiele typów maszyn do zginania metali na zamówienie klienta, jak te pokazane powyżej. Ta maszyna formuje stożki z surowego materiału i wykonuje zgrzewanie miejscowe połączenia na zakładkę. Surowy materiał może być załadowany, obojętnie z której strony, do stanowiska rozładowania stosów z dwoma stosami. Stąd, czółenko przenośne podaje materiał do urządzenia formującego, które owija materiał dookoła trzpienia, następnie wykonywana jest operacja zgrzewania, następnie część podawana jest do wagonika z przodu maszyny. Cykl produkcyjny maszyny wynosi 7 sekund.
 

Zdjęcie zbliżeniowe łusek zaciskowych i trzpienia narzędzia formującego, maszyny formującej i zgrzewającej.

Ta grupa maszyn wykorzystuje hydraulicznie napędzaną ramę dociskową w kształcie litery ,,C” oraz wałek na wahaczach, jako narzędzia zginające, do wykonywania pozorowanych wygięć po stycznej na pomalowanych kabinach ze stali nierdzewnej. MLS Systems możę dostarczyć urządzenia do wyginania skrzydłowego, po stycznej lub z zakładką, projektowane na zamówienie w celu spełnienia Twoich wymagań. Wyginanie może być wykonane pneumatycznie, hydraulicznie lub przy użyciu serwomechanizmów, w zależności od wymagań procesu technologicznego i wielkości budżetu.
 

Widok zbliżeniowy dwóch maszyn do wyginania z ramą w kształcie litery ,,C”, z dwoma słupkami prowadzącymi tłocznik.
 

MLS Systems wykorzystał maszyny proste do zintegrwania operacji formowania profilowego, do linii produkcyjnej jak ta pokazana powyżej. MLS Systems posiada również możliwości wykonania przebudowy urządzeń do formowania profilowego.

Ta giętarka z dwoma skrzydłami umożliwia produkcję kabin o różnej długości i szerokości.Projekt giętarki zawiera system serwomechanizmów ustalania pozycji, który ustala położenie każdej płyty przed operacją wyginania. Giętarka jest powiadomiona jaką płytę chcemy uzyskać i dokonuje ustawień na ruchomych skrzydłach, ażeby dokonać wygięć specyficznych dla danego modelu. Po dokonaniu wygięcia kabina jest usuwana z frontu giętarki.
 

Ta giętarka, z dwoma skrzydłami została wybudowana do wyginania prototypów i produkcji mało-seryjnej małych kabin. Wyginanie szerokości było łatwo ustalane ręcznie przypomocy kółka. Zastosowano również odczyt cyfrowy parametrów dla zapewnienia dokładnego ustawienia parametrów wyginanej szerokości.


Ta maszyna podaje z wyładowarki druty wstępnie wyprostowane i docięte, następnie wygina ich w małej prasie w celu zachowania współosiowości, następnie wyrzuca ich do pojemnika z przodu maszyny
 

Ta maszyna wytwarza zestaw wsporników do pralki. Wykonuje ona 16 zgrzewań miejscowych, wybija 4 otwory i wygina 4 klapki jednocześnie w czasie jednego cyklu pracy.
 

Ta maszyna wytwarza zestawy wygiętych drutów. Druty podawane są ręcznie do szyn prowadzących, gdzie są układane pojedyńczo i wyginane do żądanego kształtu przez odpwiednio ukształtowane oprzyrządowanie. Wygięcia dokonywane są przez cylindry napędzane hydraulicznie
 

MLS Systems może dostarczyć prasy do wyginania zaopatrzone w hamulce.

Ta maszyna wykonuje wielokrotne wyginanie drutów do profilu ząbkowo-grzebieniowego. Do osiemnastu wygięć moze być wykonanych jednocześnie przez odpowiednio ukształtowane oprzyrządowanie w ciągu pięciu sekund.
 

Ta maszyna wytwarza wężownice do skraplaczy. Taśma jest najpierw zwijana w rolkę, następnie zgrzewana do rurek, które są następnie wyginane przez serwomechanizmy (cztery jednocześnie) w celu uzyskania wężownicy.
 

Ta maszyna automatycznie rozwija materiał ze zwojów, prostuje, następnie ucina rurki o żądanej długości przed ich wygięciem, ażeby wyprodukować pętlę rurkową do elementu odprowadzającego ciepło z lodówki. Wygięte rurki są następnie usuwane automatycznie z maszyny za pomocą przenośnika bramowego.